۞ امروز با منزوی :
خیال خام پلنگ من به سوی ماه جهیدن بود۞ و ماه را ز بلندایش به روی خاک کشیدن بود۞ پلنگ من – دل مغرورم – پرید و پنجه به خالی زد ۞ که عشق – ماه بلند من – ورای دست رسیدن بود

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » اخبار زنجان » اسلایدر
  • شناسه : 275
  • 16 می 2022 - 21:16
اعزام اصحاب فرهنگ و هنر زنجان به نمایشگاه کتاب تهران
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان خبر داد

اعزام اصحاب فرهنگ و هنر زنجان به نمایشگاه کتاب تهران

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان از اعزام اصحاب فرهنگ و هنر زنجان به نمایشگاه کتاب تهران خبر داد و گفت: این افراد از بین اعضای موسسات فرهنگی، هنرمندان و خبرنگاران هستند.

امراله حسنی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان اظهار داشت: نمایشگاه کتاب تهران فرصت مجددی برای توسعه فرهنگ مطالعه و توجه بیشتر به کتابخوانی است که در خلال برگزاری این رخداد فرهنگی برنامه‌های دیگری هم اجرا می‌شود که همین امر موجب استقبال علاقه‌مندان از نمایشگاه شده است

وی با اشار. قبلا استان‌ها هم در برگزاری نمایشگاه کتاب برنامه ویژه داشتند، برای مثال روز زنجان در نمایشگاه وجود داشت، اما امسال این برنامه وجود ندارد.

حسنی افزود: با این حال برای بهره‌مندی بیشتر اصحاب فرهنگ و هنر ۶۰ نفر از فعالان فرهنگی و هنری استان در قالب دو اتوبوس روز پنج‌شنبه به نمایشگاه اعزام خواهند شد.

وی ادامه داد: علاوه بر این برای بهره‌مندی بیشتر شهروندان در ایام برگزاری نمایشگاه کتاب در محل فرهنگسرای امام خمینی‌(ره) نیز نمایشگاه کتاب استانی دایر شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان با بیان این‌که توجه به حوزه کتاب یکی از سیاست‌های مهم وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است، گفت: در این باره، بحث خرید حمایتی کتاب را داریم که هر سال اسفندماه ابلاغ شده و بر این اساس حمایت از ناشران انجام می‌شود.

وی با اشاره به این‌که بحث فرهنگ کتابخوانی موضوعی است که همه باید درگیر آن باشند، افزود: یکی از مطالبات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این حوزه بحث کتاب است و یک قرارگاه فرهنگی نیز به همت اداره کل امور اجتماعی استانداری برای پیگیری این موضوع تشکیل شده است. امیدواریم با برنامه‌ریزی منسجم و هماهنگ زنجان در حوزه کتاب و فرهنگ مطالعه جزو استان‌های سرآمد باشد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*