۞ امروز با منزوی :
خیال خام پلنگ من به سوی ماه جهیدن بود۞ و ماه را ز بلندایش به روی خاک کشیدن بود۞ پلنگ من – دل مغرورم – پرید و پنجه به خالی زد ۞ که عشق – ماه بلند من – ورای دست رسیدن بود

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار زنجان » اخبار ویژه استان
  • شناسه : 288
  • 16 می 2022 - 21:34
  • منبع : فارس
برگزاری دوره‌های پیشگیری از اعتیاد در زنجان

برگزاری دوره‌های پیشگیری از اعتیاد در زنجان

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان از آغاز برگزاری دوره‌های پیشگیری از اعتیاد خبر داد و گفت: این دوره با هدف افزایش خودمراقبتی و کاهش گرایش جوانان و نوجوانان به اعتیاد توسط این جمعیت برگزار می‌شود.

سید قاسم موسوی در حاشیه برگزاری دوره پیشگیری اولیه از اعتیاد در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امروزه آسیب‌های اجتماعی به اصلی‌ترین دغدغه مسوولان نطام تبدیل شده به طوری که مقام معظم رهبری بر پنج مورد از آسیب‌های اولویت‌دار شامل پیشگیری از اعتیاد، حاشیه‌نشینی، طلاق، بزهکاری و رفتارهای ضد اخلاقی تاکید کرده‌اند که برای کنترل و کاهش این آسیب‌ها باید همه دستگاه‌های مسوول اقدام عاجل کنند.
وی افزود: هلال احمر با محوریت سازمان جوانان با تکیه به رسالت خود که کاهش آلام بشری و تامین سلامت انسانها است برنامه‌های حوزه آسیب‌های اجتماعی به‌ویژه اعتیاد را با جدیت بیشتری دنبال می کند.
مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: به منظور تحقق اهداف والای جمعیت هلال احمر از جمله حمایت از زندگی و سلامت انسان‌ها، با توجه به ماموریت اصلی سازمان جوانان هلال احمر یعنی تربیت و آموزش جوانان برای انجام فعالیت‌های بشردوستانه و امدادی هدف از اجرای این پروژه، شبکه‌سازی و سازماندهی جوانان توانمند به موضوع پیشگیری از شیوع اعتیاد، در میان نسل جوان به عنوان حلقه‌های میانی  است.
موسوی ادامه داد: افزایش خودمراقبتی و کاهش گرایش به اعتیاد در نوجوانان و جوانان، تغییر نگرش و تقویت رفتارهای محافظت کننده در میان این قشر و خانواده‌های آنان از طریق تاثیرگذاری بر جنبه‌های شناختی، عاطفی و رفتاری آنان از اهداف دوره‌های آموزشی پیشگیری اولیه از اعتیاد است.
وی تصریح کرد: ترویج فرهنگ سلامت و غنی سازی اوقات فراغت از طریق مشارکت مستمر جوانان و نوجوانان در حوزه سلامت اجتماعی، اجتماعی کردن موضوع  پیشگیری از اعتیاد، تقویت و توسعه مهارت معنویت و جهان بینی به عنوان مهمترین مولفه خودکنترلی و خودمراقبتی از دیگر اهداف برگزاری این دوره‌های آموزشی است.
مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: برگزاری کارگاه مقدماتی پیشگیری اولیه از اعتیاد یک برنامه آموزشی فشرده است که به صورت مجازی با هدف انتقال دانش و کسب مهارت در موضوع پیشگیری اولیه از اعتیاد در سطح مقدماتی با مشارکت اعضای شرکت کننده برگزار می‌شود.
موسوی، جامعه هدف این آموزش‌ها را اعضای جدیدالورود طرح ملی یاریگران هلال، مدیران، کارکنان و خانواده‌های جمعیت هلال احمر طرح یاریگران هلال و اعضای تیم‌های حمایت روانی و اجتماعی این طرح برشمرد.
وی افزود: این دوره آموزشی به مدت چهار روز، روزانه به مدت دو ساعت برگزار می‌شود.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*