۞ امروز با منزوی :
خیال خام پلنگ من به سوی ماه جهیدن بود۞ و ماه را ز بلندایش به روی خاک کشیدن بود۞ پلنگ من – دل مغرورم – پرید و پنجه به خالی زد ۞ که عشق – ماه بلند من – ورای دست رسیدن بود

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » اخبار زنجان » اخبار ویژه استان
  • شناسه : 285
  • 16 می 2022 - 21:33
تشکیل شعبه ویژه صلح و سازش در زنجان

تشکیل شعبه ویژه صلح و سازش در زنجان

دادستان زنجان از تشکیل شعبه ویژه صلح و سازش شورای حل اختلاف در دادسرای زنجان خبر داد و گفت: کاهش جمعیت کیفری و اجرای عدالت ترمیمی از اهداف تشکیل شعبه ویژه صلح و سازش در دادسرای زنجان است.

بهروز عباسی، دادستان مرکز استان زنجان در حاشیه افتتاح شعبه ویژه صلح و سازش در دادسرای زنجان اظهار کرد: در راستای اجرای سیاست‌های کلی دستگاه قضایی و رئیس قوه قضائیه درباره اهمیت صلح و سازش و نقش آن در احقاق حق و پیشگیری از اطاله دادرسی، شعبه ویژه صلح و سازش شورای حل اختلاف در دادسرای زنجان  تشکیل شد.
دادستان زنجان در توضیح این موضوع گفت: کاهش جمعیت کیفری و اجرای عدالت ترمیمی از اهداف  تشکیل شعبه ویژه صلح و سازش در دادسرای  زنجان است.
دادستان مرکز استان زنجان تصریح کرد: به منظور استفاده از ظرفیت شوراهای حل اختلاف در ایجاد صلح و سازش در پرونده‌های کیفری و بویژه پرونده‌های اجرای احکام کیفری، در راستای سیاست‌های کلی دستگاه قضایی و کاهش جمعیت کیفری و اجرای عدالت ترمیمی شعبه ویژه‌ای در دادسرای  زنجان تشکیل و شروع به فعالیت کرد.
دادستان عمومی و انقلاب زنجان تصریح کرد: استفاده از ظرفیت ریش‌سفیدان، معتمدین محل و صاحبان منبر در تحقق این امر بسیار راهگشاست.
عباسی ضمن تاکید بر ایجاد صلح و سازش و اصلاح ذات‌البین افزود: با فعالیت این شعبه شاهد احقاق حق، کاهش اطاله دادرسی و تعیین تکلیف سریع پرونده‌ها از طریق مصالحه طرفین  و به تبع آن کاهش جمعیت کیفری در زنجان خواهیم بود.

برچسب ها

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*