۞ امروز با منزوی :
خیال خام پلنگ من به سوی ماه جهیدن بود۞ و ماه را ز بلندایش به روی خاک کشیدن بود۞ پلنگ من – دل مغرورم – پرید و پنجه به خالی زد ۞ که عشق – ماه بلند من – ورای دست رسیدن بود

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار زنجان » اخبار ویژه استان » اقتصادی
  • شناسه : 281
  • 16 می 2022 - 21:30
حضور ۱۰۰ تیم در بازار برای نظارت بر قیمت‌ها

حضور ۱۰۰ تیم در بازار برای نظارت بر قیمت‌ها

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان با تاکید بر اینکه رصد قیمت ها در بازار با جدیت دنبال می‌شود، گفت: برخورد با تخلفات با حضور 100 تیم و روزانه یک هزار بازرسی انجام می‌شود.

روح‌الله حسنی، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان در نشست خبری با خبرنگاران اظهار کرد: طرح مردمی‌سازی در دو بخش نان و سایر کالاها اجرا می‌شود و این طرح با هدف اقتصادی از بعد سیستمی و تورمی اجرا می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان اضافه کرد: روش تامین مواد اولیه تولید تورم‌زا بود و بحث سیستمی و دسترسی به داده و جلوگیری از هدر رفت کالا و توزیع عادلانه یارانه‌ها در طرح اصلاح یارانه‌ها دنبال می‌شود.

وی تصریح کرد: مدت‌ها دولت یارانه را به نهاده‌های دامی و روغن خام اختصاص می‌داد که با آزادسازی یارانه روی قیمت آن تاثیرگذار بود که این مبلغ در این طرح به حلقه آخر یعنی خود مردم اختصاص می‌یابد.

حسنی افزود: در حوزه مربوط به نان نیز آرد با قیمت آزاد در اختیار نانوایی‌ها قرار می‌گیرد و مردم با خرید نان بخشی از هزینه نان را پرداخت و مابقی نیز توسط دولت به حساب نانوایی‌ها واریز می‌شود که در این راهکار نظارت به صورت سیستمی خواهد بود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان با بیان اینکه قبل از تشکیل کالابرگ مبلغی به یارانه‌ها اضافه شده است، گفت: تامین کالا در بازار در دستور کار ما قرار دارد،  اصلاح رویه‌ها و تسهیل در تولید، بهاء دادن به زنجیره‌های تولید در این طرح مورد تاکید دولت خواهد بود.

وی با تاکید بر اینکه رصد قیمت‌ها در بازار با جدیت دنبال می‌شود، گفت: برخورد با تخلفات با حضور ۱۰۰ تیم و روزانه یک هزار بازرسی انجام می‌شود.

حسنی اضافه کرد: تثبیت قیمت‌ها گام بعدی در اجرای طرح اصلاح یارانه‌هاست و در روز اول طرح قیمت مرغ با حداکثر قیمت عرضه شد، ولی امروز به لحاظ عرضه و تقاضا قیمت کاهش یافته است.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*