۞ امروز با منزوی :
خیال خام پلنگ من به سوی ماه جهیدن بود۞ و ماه را ز بلندایش به روی خاک کشیدن بود۞ پلنگ من – دل مغرورم – پرید و پنجه به خالی زد ۞ که عشق – ماه بلند من – ورای دست رسیدن بود

موقعیت شما : صفحه اصلی » اسلایدر » اقتصادی
  • شناسه : 268
  • 16 می 2022 - 18:56
مغازه‌داران و مردم تمایلی به خرید روغن با قیمت جدید ندارند
رئیس سازمان صمت استان زنجان:

مغازه‌داران و مردم تمایلی به خرید روغن با قیمت جدید ندارند

رئیس سازمان صمت استان زنجان گفت: روغن به قیمت جدید در استان زنجان وجود دارد، اما دلیل اینکه در همه مغازه‌ها وجود ندارد، این است که درخواست روغن با این قیمت(قیمت جدید) توسط مغازه‌دار فعلاً داده نشده است.

ناصر فغفوری، رئیس سازمان صمت استان زنجان عصر امروز در نشست خبری با خبرنگاران در ارتباط با طرح نان و شیوه پرداخت یارانه اظهار کرد: در واقع این طرح با سلیقه و نظر مردم استان اجرایی می‌شود و از این لحاظ یک فرصت محسوب می‌شود.

رئیس سازمان صمت استان زنجان با اشاره به اینکه همه کارشناسان اقتصادی معتقدند که شیوه اختصاص ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی نادرست بود، اضافه کرد: تخصیص ارز به این قیمت قدرت نابرابر رقابتی بین بخش‌های مختلف ایجاد می‌کرد.

وی با بیان اینکه موضوع تکلیفی به سازمان تامین به موقع و کافی کالاهاست، اضافه کرد: اگر تامین و توزیع کالاها که آن هم مبنایی از تولید است، به موقع رخ نداده و یا کمبود کالا نباشد، مردم آن کالا را به چندین برابر قیمت واقعی خود می‌خرند.

رئیس سازمان صمت استان زنجان با اشاره به اینکه پرداخت یارانه‌ها نیز به صورت بخشی نقدی و بخشی در پرداخت نان است، خاطرنشان کرد: در روزهای اخیر در حوزه خرید روغن با حجم بالایی از خرید مواجه بودیم که همین موضوع موجب رکود و توقف خرید در روزهای آتی در بازار خواهیم بود.

فغفوری از تامین روغن خام در روزهای آتی خبر داد و گفت: معتقد هستیم قیمت‌های دستوری منتج به توقف تولید می‌شود و اجرای این طرح به افزایش کیفیت و رقابت تولیدکنندگان منجر خواهد شد.

رئیس سازمان صمت استان زنجان در ارتباط با بحث روغن نیز گفت: در حال حاضر روغن به قیمت جدید در استان زنجان وجود دارد، اما دلیل اینکه در همه مغازه‌ها وجود ندارد، این است که درخواست روغن با این قیمت توسط مغازه‌دار فعلاً داده نشده است و برداشت از موضوع این است که طی روزهای گذشته یعنی قبل از افزایش قیمت خرید خوبی توسط مردم رخ داده و از این پس شاهد رکود در خرید این کالا خواهیم بود.

وی با اشاره به اینکه طبق خرید قبلی انجام شده توسط مردم شاهد رکود در بازه زمانی خرداد و تیرماه خواهیم بود، گفت: مشکلی از لحاظ تولید وجود ندارد و برای روغن نباتی جهان نیز که توانایی تامین نیاز استان به میزان ۴ برابر را دارد، مسؤولان پیگیر تهیه روغن خام هستند.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*